איך לבחור אדריכל נוף

קטגוריה: עיצוב גינות

אדריכלי נוף


גינה יפה ומטופחת הוא רצונם של בעלי בתים רבים. מעבר ליופי שבגינה ולעליית ערכו של הנכס תודות לקיומה, היא גם יכולה להיות תוספת שימושית מאד לבית. על מנת להגשים רצון זה, מומלץ לשכור את שירותיהם של אדריכלי נוף. תפקידם של אדריכלי הנוף הוא לתכנן את הגינה שלכם כך שתהיה גם יפה, אך גם שימושית. הם יחליטו עמכם היכן כדאי למקם בגינתכם את העצים, הפרחים, ריהוט החיפוי וכיוב'. אדריכל נוף מקצועי יבחן את השטח, כאשר הוא לוקח בחשבון נתונים כגון מזג האוויר, סוג הקרקע, השקיה, שימושים ואת שעות ומיקום השמש ביחס לשטח. כמו כן, אדריכל נוף אמור להכיר את חוקי העזר העירוניים בכל הנוגע להקמת הגינה.


כאשר כל הפרטים הללו נאספים, אדריכל הנוף יתכנן ויכין שרטוט של השטח וכיצד הוא יראה בתום העבודות. לאחר שיאשר עמכם את התכנון והשרטוט שלכם, יכול אדריכל הנוף לבחון ספקים שונים ולגבש הצעת מחיר עבורכם לגבי יישום הפרוייקט, כולל עלות החומרים. עם אישור הפרוייקט מצדכם, הלקוחות, אדריכל הנוף יסכם את כל הפרטים עם בעלי המקצוע השונים, לגבי השתילה של הצמחים, מיקום החיפויים והאלמנטים הנוספים שבחרתם ויעקוב אחר ביצוע העבודות, עד להשלמתן המוצלח.


אז כיצד בוחרים אדריכל נוף?


מיצאו איש מקצוע שיעבוד עמכם: נכון שאתם לא תתכננו את הגינה ואת הצמחיה, אך בוודאי יש לכם חזון לגבי איך שאתם רוצים שהשטח ייראה. אדריכל הנוף צריך להיות שותף שלכם ולכבד את רצונותיכם ולהיות קשוב אליכם לאורך כל התכנון והיישום של הפרוייקט. תקשורת טובה היא המפתח להצלחת הפרוייקט


חפשו מקצוען עם נסיון: שאלו את אדריכל הנוף שלכם על הנסיון שלו ובקשו לראות תיק עבודות שלו ואף לבקר בגינות שביצע. אין זה אומר שאדריכל נוף בעל נסיון מועט או ללא נסיון אינו מוכשר, אך עליכם להיות מודעים לכך ולהיות מוכנים להתגלח על הזקן שלו, במידה ובחרתם לעבוד איתו.


ספקי משנה: בחלק מהמקרים אדריכלי הנוף יבחרו לעבוד עם ספקי משנה. עליכם לדרוש לדעת מי הם ספקי המשנה ומה הנסיון שלהם. בנוסף, חשוב שתדעו מה העלות של אותם ספקי משנה ומהו ההסכם שנחתם עם כל אחד מהם. כדאי לבחון גם את נסיונם של אותם ספקי משנה.


התשלום: חשוב להסכים מראש ובכתב על התשלום ותנאיו. כדאי גם לפצל את התשלום בהתאם לאבני הדרך בפרוייקט ובשום פנים לא לשלם את כל הסכום מראש או בטרם העבודה הושלמה. כך תהיו בטוחים שאתם בשליטה על הפרוייקט עד לסיומו המוצלח.


המלצות מלקוחות קודמים: אנו מציעים לכם לבקש מהאדריכל רשימה של לקוחות ממליצים ולשוחח עמם. בידקו עד כמה הם היו מרוצים מאדריכל הנוף וכיצד הפרוייקט התקדם מבחינת יישום אבני הדרך והתשלומים. חשוב לבחון גם את נושא התקשורת בין אותם לקוחות לאדריכל, עד כמה היה קשוב לרצונותיהם, עד כמה הייתה נעימה וזורמת העבודה המשותפת על הפרוייקט, עד כמה היה הלקוח מעורב.


לימודים, השכלה ורשיון: חשוב לבדוק, מעבר לנסיון, את השכלתו של אדריכל הנוף שאת שירותיו ברצונכם לשכור בתחום. ישנם היבטים רבים בעיצוב ותכנון גינה, כולל בטיחותיים ותשתיתיים, שרק איש מקצוע בעל השכלה בתחום ואף רשיון, ידע להתחשב בהם בעת תכנון וישום העבודה.


בהצלחה!
 

תגיות: תכנון גינה עיצוב גינה הקמת גינות עיצוב גינות נוי עיצוב גינות פרטיות אדריכלות נוף
מאמרים נוספים:
סוגי דשא סינטטי לגינה
דשא סינטטי האבות המייסדים
עיצוב גינות - היסטוריה קצרה
טיפים להקמת גינה