איך נשמור על ריהוט הגן שלנו

קטגוריה: ריהוט גן

בחודשי האביב והקיץ, אנשים רבים מבלים שעות לא מעטות בגינה או במרפסת שלהם. ריהוט גן הוא פן חשוב בעיצוב ובמראה הגינה, אך אנשים נוטים להסס לפני שהם משקיעים בריהוט גן איכותי מכיוון שראשית הוא יקר יותר ביחס לריהוט פנים ושנית, שלא כמו ריהוט הפנים, ריהוט הגן דורש תחזוקה שוטפת למניעת אבק, חלודה או ריקבון.


במאמר זה ניתן טיפים לשמירה על ריהוט הגן שלכם נקי ומתוחזק לאורך שנים.


שמירה ותחזוקה של ריהוט גן


בעונת החורף, כאשר ריהוט הגן אינו בשימוש תדיר, מומלץ לאחסן אותו במקום סגור ומוגן מפני פגעי מזג האוויר. לפני הכנסתו לאחסון יש לנקות היטב את ריהוט הגן, על מנת למנוע מצב בו הוא אוחסן לח או מלוכלך, מה שיגרמו לו לנזק, כולל אפשרות לרקבון.


ניקוי ריהוט גן


במידה וריהוט הגן מרופד, ראשית יש להסיר את הריפוד או הכריות לפני הניקיון.
אם מדובר בריהוט גן עשוי נצרים, יש לשטוף את הריהוט בצינור ולייבשו היטב. במקרה של ריהוט מעץ או אלומיניום מומלץ לשפשף היטב בספוג ואז לנקות ולייבש היטב. אפשר להשתמש בחומרים מיוחדים המיועדים לריהוט הגן שלכם לניקוי. בכל מקרה, מומלץ להתיעץ עם ספק ריהוט הגן שלכם לגבי אופן הניקוי הטוב ביותר עבור הריהוט שרכשתם.
הגנה על מסגרות ריהוט הגן היא חשבוה ביותר. חלק ניכר מהפגיעות נגרם מהחשיפה לקרינת UV   הנגרמת על ידי קרינת השמש, כמו כן מרטיבות הגשם ולחות. הגנה מירבית על ריהוט הגן שלכם הינה הכרחית אם ברצונכם לשמור על ריהוט הגן שלכם לאורך זמן.
עבור רהיטי מתכת ופלסטיק, יש להשתמש בנוזל שימור שניתן לרכוש בכל מקום בו מוכרים ריהוט גן. יש למרוח היטב את מסגרות הריהוט, לעבור על כל פינה ופינה על מנת שאף איזור לא יישאר חשוף בסופו של דבר.
הדרך הטובה ביותר לשמור על ריהוט גן מעץ, היא לצבוע את הריהוט בצבע המיועד לעץ. צביעה של פעם או פעמיים בשנה תעניק הגנה מקסימלית לריהוט. ניתן לרכוש צבע מגן לעץ בכל חנות, המוכרת צבעים, או מחנויות של עשה זאת בעצמך.


הגנה על ריפוד ריהוט הגן


הקפידו לשטוף היטב  את הריפוד בסבון ומים. לאחר השטיפה יש ליבש היטב את הריפוד. ריפוד לח יכול לגרום לעובש, עובש יכול לגרום לריקבון ובסופו של יום הדבר יקטין את אורך החיים של הריפוד.
ישנם תרסיסים השומרים על ריפוד ריהוט הגן. לאחר הייבוש יש לרסס היטב את הריפוד.
בתחילת כל עונה יש לחדש את מגן הבד בעזרת התרסיס.
הגנה על הריהוט מפני כתמים ומים – דוחי כתמים ומים יכולים להאריך את היופי האסטתי של ריהוט הגן שלך. במיוחד אם ריהוט הגן שלך עשוי מעץ, הדבר יכול לזרז את התאדות המים ולמנוע הצטברות מים, היכולים לגרום לנזק לרהיט, כיוון שעץ סופג מים. ספיגת מים על ידי ריהוט עץ עלולה לגרום לעץ להתנפח או להרקב. זכרו לבצע פעולה זו כל שנתיים שלוש על מנת לספק הגנה מקסימלית לריהוט הגן שלך.
כיוון שמטרת התרסיס היא לשמור על אורך החיים של הרהיט, התרסיסים הללו בד"כ מכילים שמן. מומלץ לרכוש תרסיס בעל אחוז שמן נמוך.
 

כאמור בחודשי החורף כאשר ריהוט הגן אינו בשימוש, יש לשמור אותו נקי ויבש בתוך מחסן, או בבית בחדר המיועד לכך על מנת שלא יהיה חשוף לרטיבות הגשם, או לחשיפה של פגעי הטבע האחרים. בחודשי החורף ישנם לא מעט ימים של שמש, חשיפה לקרני השמש גם כן יכולה לגרום נזק לריהוט הגן.  במידה ואין מחסן, או בבית אין מקום ייעודי לכך, מומלץ לרכוש מגן לריהוט הגן, המגן הוא בד המיועד לכך, הבד הוא עבה במיוחד. שימוש בבד המיועד לשמירה על ריהוט הגן ייתן לכם הגנה מקסימלית.


לסיכום – טיפול נכון בריהוט הגן שלכם, יקנה לכם שימוש רב שנים והנאה מהמוצר.
 

 

 

תגיות: ריהוט גינה רהיטי גן רהיטי גינה
מאמרים נוספים:
איך נבחר ריהוט גן
עיצוב גינות חורף
רגע לפני שמתקינים דק לגינה
בחירת ריהוט גן מאלומיניום