דשא סינטטי לעיצוב הגינה

קטגוריה: דשא סינטטי

התמונה המלווה את המאמר בחסות חברת דשא קבוע

 

לפני כעשר שנים הגיע לארץ חידוש מהפכני בדמות דשא סינטטי. בתחילה שימש הדשא בעיקר לריבוד מגרשי הספורט לגינות נוי של בתי מלון, אולמות וגני אירועים. בהמשך גם בעלי הגינות הפרטיות גילו את יתרונותיו הייחודיים והחלו להשתמש בו לגינה הפרטית ולחצר. כך, עם הזמן הפך השימוש בדשא סינטטי למקובל ונפוץ יותר ויותר. כיום, ניתן למצוא את הדשא הסינטטי בגנים מושקעים, בחצרות מטופחים ואפילו בפינת חמד ברחוב. את מרבד הדשא ניתן לעצב במגוון סגנונות, צורות וגדלים, וקיימת גם אפשרות להתקינו על פני סוגים רבים של משטחים. נתונים אלו משמעותיים ביותר בבואנו להגשים את גינת החלומות. 

מהו השלב הראשון בבואנו לבחור דשא סינטטי לעיצוב הגינה?


כאשר חושבים להשתמש בדשא סינטטי לעיצוב הגינה, יש לדעת קודם כל לאיזה שימוש מועידים את משטח הדשא. האם הוא מיועד לכסות את מגרש הכדורגל, את משטח משחקי הילדים ואולי ייעודו יהיה לנוי בלבד ? אבחנה זו תעזור לנו לבחור את סוג הדשא הסינטטי המתאים במדויק לצורך. קיימים סוגי דשא המיועדים למשטחים אשר בהם מן הסתם, רמת שחיקת סיבים גבוהה יותר. במשטחים אלו, כדוגמת מגרשי כדורגל או משטח ובו מתקני משחקים יש צורך לבחור בדשא בעל סיבים צפופים. לעומת זאת, מרבדי דשאי אשר מטרתם היא לנוי, רמת שחיקת הסיבים נמוכה יותר ועל כן יתאים סוג שונה של דשא. אם כן, השלב הראשון בעיצוב הגינה הוא שימת הלב לאופי השימוש בדשא הסינטטי, ובחירת סוג הדשא ואיכותו לפי נתון זה.

באיזה אופן ניתן להגיע לניצול מקסימאלי של שטח הגינה?


ניצול מרבי של שטח הגינה מתחיל בתכנון מוקדם, ותכנון מוקדם פירושו מחשבה על מיקום השטח והגודל הנדרש. יש לתכנן בדיוק היכן יונחו כרי הדשא הסינטטי והיכן ישתלבו בהם מתקני החצר. יש לשקול היכן למקם את פינת הישיבה ואת הפרגולה שסוככת ממעל. צריך לשים לב גם לפינת המנגל שלא תהיה קרובה מדי לדשא ולצמחיה מחשש להתלקחות.

האם ניתן לשלב צמחיה טבעית במרבד הדשא הסינטטי?


ניתן בהחלט ליצור מיזוג בין דשא סינטטי וצמחים טבעיים. את משטח הדשא ניתן לחתוך סביב לעצים ולצמחים השונים, כך יתקבל מראה שובה לב של גינה ירוקה ופורחת. עם זאת, חשוב לשים לב שלצמח נשאר מקום להמשיך לגדול ולהתפתח, בייחוד כאשר מדובר בעץ בעל שורשים איתנים. באופן זה, תשמר התשתית של הדשא ואיכותו לא תיפגם.

אילו עיצובים מיוחדים ניתן ליצור בדשא סינטטי?


עיצוב גינה על ידי דשא סינטטי, מעניק לנו כר רחב של הזדמנויות ליצירתיות, למקוריות ולדמיון. העובדה כי ניתן לחתוך בקלות את מרבדי הדשא הסינטטי, נותנת לנו את האפשרות לעצב אותו כמעט בכל צורה שחלמנו. גם צבעי הדשא הסינטטי כבר מזמן אינם אוחזים רק בגווני הירוק, ניתן למצוא מרבדי דשא סינטטי בצבע לבן, אדום, צהוב ואפילו כחול. כך שאין סוף לאפשרויות השונות שניתן להפיק ממרבדי הדשא הסינטטי.
 

תגיות: דשא סינטטי
מאמרים נוספים:
כללי עיצוב גינות פרטיות
אודות ריהוט גן ראטן
תכנון הגינה עם אדריכל נוף ומחשבה תחילה
תאורת גן סולארית