הטרנדים החמים של הקיץ בריהוט גן

קטגוריה: ריהוט גן

ריהוט גן הוא כבר מזמן תחום אופנתי שמתפתח ומתעדכן ללא הרף. כמו בריהוט הפנים שלנו, גם בריהוט הגן יש כל העת המצאות וחידושים, ומשנה לשנה הללו הופכים יותר ויותר אטרקטיביים.

בארצנו החמה, ניתן להשתמש בריהוט הגן במשך כל השנה, ועובדה זו הופכת את הדרישה לריהוט מעודכן מסוג זה, לרלוונטית עוד יותר. מי כמונו יודע שיש עונות שלמות שבהן אנחנו בעיקר "חיים בחוץ", והגינה או המרפסת הופכות לסלון המרכזי של הבית, לשטח האירוח האולטימטיבי, ולמקום הרביצה המועדף על כולנו. במאמר זה נסקור את החידושים האחרונים בעולם ריהוט הגן נכון לקיץ הנוכחי, שזה עתה התחיל.

ראשית, ובהמשך לפתיחת המאמר, מגמה אחת שבולטת הקיץ היא רהיטים שמתאימים גם לחוץ וגם לפנים, או ריהוט גינה שנראה לא פחות מוקפד ו"סלוני" מהריהוט הסלוני עצמו. בין היתר, במסגרת מגמה זו המטרה היא "להמשיך את הסלון החוצה", ועל כן נפגוש בה ריהוט גן המעוצב מחומרים דמויי עור, למשל, ובאופן כללי – הרעיון הוא שהגינה "תדבר" עם הריהוט שנמצא בתוך הבית שלכם. כך, אם בביתכם נמצא ריהוט בהיר מבד, תוכלו לבחור בריהוט בגוונים דומים גם לגינה או למרפסת. החומרים כמובן יותאמו לשטח פתוח, אבל הרעיון הוא שההרמוניה העיצובית ממשיכה את עצמה.
מגמה נוספת ששולטת בכל עולם האופנה והעיצוב בקיץ הזה, היא ההדגשה של המגמה הירוקה והחיבור לחומרים טבעיים ולצבעים טבעיים.

במסגרת זו נפגוש שימוש בחומרים כמו עצים ממוחזרים, שילובי עצים מעניינים, ומרקמים וצבעים שאינם אחידים. חומרים כאלה ניתן בקלות לשלב עם בדים ועם ריפודים במבחר צבעים; המראה הנוצר הוא קליל ולא משתלט, כזה שמתאים במיוחד לקיץ בישראל ולאופי הגינות של רבים מאיתנו.
הגוונים שנוספו השנה לריהוט הגינה מתחילים בירוקים למיניהם שמתכתבים היטב עם המגמה הירוקה והאקולוגית, ומגיעים עד לצבעים חזקים ומודגשים במיוחד כפוקסיה, טורקיז, כחול ים, צהוב חלמון, ירוק דשא ואפילו אדום. הללו מופיעים בכל סוגי החומרים – החל בפלסטיקים איכותיים ועמידים במיוחד, דרך עץ צבוע, וכמובן – האלומיניום והמתכת, ובדי הריפוד השונים המתאימים לחוץ.

מגמה נוספת היא רהיטים שניתן להתאימם הן לשטחי חוץ קטנים יותר כגון מרפסות, ואף לקחת אותם עמנו אל החורשה ממש, אל שפת הים או אל גדת הנחל. אלה הם לרוב פריטים עשויים חומרים קלים במיוחד ולעתים גם מתקפלים; בין השאר, בנישה זו ניתן למצוא חומרים מוקצפים, רהיטים המשלבים בתוכם מספר פונקציות – כמו מיטה מתקפלת שהיא גם כיסא וגם שולחן, רהיטים שמתמזגים לפריט עיצובי בעת האחסון שלהם, ורעיונות יצירתיים נוספים.

אפשרות נוספת היא להשקיע בהתחדשות דווקא בכמה אלמנטים משדרגים לחצר ולגינה, ולאו דווקא להחליף את מערכת הריהוט השלמה. אפשר למצוא רעיונות כיפיים כמו צדפות רביצה, מיטות שיזוף מחומרים מעניינים, פופים שמותאמים לגינה, שמשיות שהן גם גופי תאורה, וכמובן, ערסלים משלל סוגים ובמבחר רחב מאוד של גדלים ושל בדים – שמתאימים במיוחד לעונת הקיץ אצלנו.
 

תגיות: ריהוט גינה רהיטי גן רהיטי גינה
מאמרים נוספים:
כלי עבודה לגינה
עיצוב גינות בשילוב רהיטי יוקרה איכותיים
סוגי ריהוט גן
מדריך לבחירת ריהוט גן מראטן