סוגי דשא סינטטי לגינה

קטגוריה: דשא סינטטי

בעיית המים בישראל גורמת, ללא כל צל של ספק, לבעלי בתים פרטיים רבים ולאלו האחראים על מתחמים ציבוריים לחפש פתרונות טובים וחסכוניים יותר למשטחים הגדולים בגינה. הפתרון הנפוץ ביותר הוא הדשא הסינטטי, המחליף את המדשאות הטבעיות.
לדשא הסינטטי מספר תכונות והוא מגיע במספר גדלים, גבהים ומשקל , המאפשרים לדעת, מבעוד מועד, איך יראו הגינה או המתחם הציבורי הנבחר, לאחר ההתקנה.

מאמר זה סוקר את מאפייניו של הדשא הסינטטי:

1. גובה הסיבים – ניתן לבחור את גובה הסיבים במרבד וכך להתאים אותו לעיצוב אותו רוצים להשיג.
 
2. צפיפות הסיבים – צפיפות הסיבים הינה מאפיין חשוב בבחירת הדשא הסינטטי המתאים, שכן כל סוג מרבד מותאם לצרכים אחרים:
  - מרבד בעל סיבים צפופים מתאים יותר עבור משטחים בעלי שימוש אינטנסיבי.
  - מרבד בעל סיבים עדינים ופחות צפופים, מתאים בעיקר לצרכי נוי.
  - חשוב לזכור כי ככל שסיבי הדשא הסינטטי יהיו צפופים יותר וקשיחים יותר, כך עמידותם תהיה רבה יותר. 

3.  גוונים – לדשא הסינטטי מספר גוונים ומכאן גם יתרונו הגדול, שכן אז ניתן לבחור מראש כיצד ייראה המתחם ולהתאים אותו לעיצוב הכולל של המתחם המיועד.

4. עמידות לקרינת UV – מרבדי הדשא הסינטטי מגיעים ברמות שונות של עמידות לקרינה אולטרא סגולה. ככל שהעמידות גבוהה יותר, כך הסבירות לקרינה חוזרת מן המרבד ומכאן חלילה להיווצרות כוויות שמש נמוכה יותר.

5. משקל היריעות – משקל היריעות מעיד על טיב המרבד. המשקל מושפע משלושה גורמים: כמות הסיבים, אורכם וצפיפותם. ככל שמשקל היריעה גדול יותר, כך טיב היריעה גבוה יותר.

6. אחריות – רוב ספקי הדשא הסינטטי מעניקים אחריות על מוצרם. ככל שמספר שנות האחריות גבוה יותר, סביר להניח כי טיב הדשא הסינטטי המוצע איכותי יותר.

לסיכום:

מרבדי הדשא הסינטטי מגיעים במגוון רחב של מרקמים:
דשא בעל מרקם קשיח
דשא בעל מרקם רך
דשא בעל מרקם מחוספס
דשא בעל מרקם נעים למגע

חשוב לדעת מה הם הצרכים ולפיהם לבחור את המרקם הנכון לשימוש. אם מדובר בגינה פרטית שבה ילדים מתרוצצים והמשפחה מבלה בשעות הפנאי, יהיה נכון יותר לבחור בדשא בעל מרקם רך ונעים למגע. אם מדובר בחזית בית עסק לדוגמא, יהיה נכון יותר לבחור במרקם קשיח.
 

תגיות: דשא סינטטי
מאמרים נוספים:
עיצוב גינות - היסטוריה קצרה
טיפים להקמת גינה
עיצוב גינה ים תיכונית
עקרונות עיצוב גינות