סוגי ריהוט גן

קטגוריה: ריהוט גן

התמונה המלווה את המאמר בחסות מיליון כסאות

 

ריהוט גן מוצע כיום כשהוא עשוי ממגוון רחב של חומרים, ובקשת רחבה של עיצובים ושל מחירים. במאמר זה נתמקד בחומרי הגלם הנפוצים המרכיבים את ריהוט הגינה, וננסה לסייע לכם להבין מהם היתרונות ומה החסרונות של כל אחד מסוגים אלה – כך שתוכלו לבחור בסוג המתאים לכם ביותר.


ריהוט גן עשוי רטאן הפך נפוץ ביותר במקומותינו בשנים האחרונות; מדובר בחומר שמקורו בעץ הדקל ובעצם הרטאן הוא סוג של "נצרים" המשמשים לקליעה. גם בריהוט הגן – הרטאן קלוע בעיצובים שונים בסוגי הרהיטים השונים, ולפיכך מדובר באופציה נוחה מבחינת הנדסת אנוש, ובחומר גמיש המאפשר אפשרויות עיצוב רבות ויצירתיות במיוחד.


בנוסף, את הריהוט העשוי רטאן ניתן להשיג במבחר רחב של צבעים. דעו כי על פי רוב מדובר ברטאן סינטטי שכן החומר המקורי אינו מתאים למדינה לחה כשלנו, ועל כן יתרונות נוספים שלו הם עמידותו, והעובדה כי אינו דורש תחזוקה מרובה מלבד ניקיון על בסיס קבוע – באמצעות מברשת, ובאמצעות מים וסבון (הרטאן הסינטטי הוא חומר עמיד בפני מים).


חומר נוסף הנפוץ ומבוקש בתחום ריהוט הגינה הוא האלומיניום; מדובר בחומר קל משקל במיוחד, עמיד לאורך זמן – במידה ורוכשים ריהוט אלומיניום איכותי ומטופל, ובעל אופי עיצובי ייחודי.

את ריהוט האלומיניום ניתן להשיג בצבעים רבים ומגוונים, וכן בעיצובים שונים. יתרונות נוספים שלו הם האפשרות לקחת אותו עמכם החוצה לחורשה או לחוף הים, והעובדה כי אין צורך להרכיב אותו משום שהוא מגיע כבר מוכן ובנוי. נדגיש שוב כי מומלץ מאוד להשקיע ברכישת ריהוט אלומיניום מאיכות מעולה – שכן במקרה כזה מובטחת לכם אחריות ארוכת שנים הנובעת מן העובדה כי החומר עבר טיפול בחומרים מונעי חלודה, וחיסום בפני קורוזיה, ועל כן הוא גם עמיד בפני תנאים קיצוניים במיוחד של כל מזג אוויר.


כוכב מוביל נוסף בתחום ריהוט הגן הוא העץ; ריהוט גינה מעץ משדר אלגנטיות, יוקרה, וטוב טעם, ובאופן טבעי – תרתי משמע – הוא משתלב היטב בסביבתו הטבעית הכוללת צמחיה, ומשלים אותה.
 ריהוט עץ הוא ה"נכון" ביותר מבחינה עיצובית, והוא מוצע במגוון אפשרויות וכן מסוגי עץ רבים ושונים שלכל אחד מהם התכונות המאפיינות אותו. יתרה מכך, זהו ריהוט עמיד, מאסיבי ובעל נוכחות, והוא אינו מחליד לדוגמה, כריהוט מברזל או מאלומיניום שאינו מטופל. עם זאת, הבחירה בריהוט גן מעץ היא יקרה יחסית לבחירות בחומרים אחרים, ובנוסף – הוא דורש טיפול מוקפד ותחזוקה קבועה לאורך השנים. מלבד ניקיון בסיסי, הסרת אבק וניקוי באמצעות מים וסבון, ריהוט מעץ אף זקוק לשימון ולצביעה מדי תקופה, וכן ליחס מותאם בזמן החורף; מאחר שעץ סופג לחות ורטיבות חשוב מאוד להקפיד לעטוף אותו בחורף, ואם משאירים אותו בחוץ – למנוע מגע של רגלי הרהיט עם הקרקע, כדי שלא יספגו את המים. הריהוט פשוט ייהרס באופן הזה.


ריהוט מעוצב לגן העשוי מפלסטיק הוא אמנם האלגנטי פחות מכל סוגי החומרים הקיימים אולי, אך הוא פשוט מאוד לתחזוקה ולאחסון, אין צורך "להיזהר איתו", והוא זול במיוחד ביחס לאפשרויות האחרות. זהו חומר עמיד שמתאים לתנאי העמידה בחצר או בגינה, ויש להשקיע בו רק במובן של ניקוי בסיסי, ואחסון בעת החורף. גם כאן יש אפשרות לקנות ריהוט פלסטיק איכותי יותר, שאמנם עולה קצת יותר, אך אז אפשרויות העיצוב המוצעות בו גם הן רבות יותר ומגוונות יותר.
 

תגיות: ריהוט גינה רהיטי גן רהיטי גינה
מאמרים נוספים:
עיצוב גינות בשילוב רהיטי יוקרה איכותיים
מדריך לבחירת ריהוט גן מראטן
ספסלים לגינה
על ערסלים ומיטות שיזוף לגינה