עיצוב גינות בשילוב רהיטי יוקרה איכותיים

קטגוריה: ריהוט גן עיצוב גינות

 כן, ברור לנו שאתם מעוניינים כבר לדעת אילו רהיטים לשלב בגינה שלכם אך רגע לפני שנרחיב בנושא לשמו כולנו התכנסנו, עלינו לעשות מעט סדר דברים ולהסביר מספר דברים חשובים בנושא עיצוב גינות.

אז מהו, למעשה, תחום עיצוב גינות? ובכן, אם בעבר הרחוק גינות, במקרה הטוב, היו מעוטרות עם מספר שיחים ופרחים צבעוניים ונדנדה, הרי שכיום מדובר על עולם ומלואו (וטוב שכך).
כיום תחום עיצוב גינות מתייחס אל מספר פרמטרים מרכזיים שמטרתם, בסופו של דבר, לשדרג את איכות החיים של בעלי הבית ולהקנות לביתם מראה יוקרתי ועשיר יותר.
העוסקים במלאכת העיצוב הם אדריכלי נוף או לחילופין טכנאי נוף ואין ספק שעל ידי מקצועיות ויצירתיות גם הגינה שלכם יכולה להיראות נעימה ומזמינה יותר מכפי שיכולתם לדמיין.

הליך תכנון עיצוב גינה

בעל המקצוע הפוגש את בעל הבית והגינה, לפני הכול, יושב עמו לשיחה בכדי להבין בעצם במה הוא חפץ? מהם הצרכים שלו ומהם הציפיות שלו?. כולנו יכולים להסכים שצרכיי משפחה מרובת ילדים שונה לחלוטין מאדם שיצא זה עתה לפנסיה ומתגורר בביתו רק עם אישתו.
כיוון שלכל אדם יש את הצרכים שלו וגובה התקציב שלו– עיצוב הגינה משתנה על פי כך מגינה לגינה ולכן תיאום ציפיות הוא הצעד הראשון החשוב ביותר

אז כיצד בעצם עיצוב גינות בא לידי ביטוי? ובכן, בעלי מקצוע אלה צריכים להתחשב במספר רב של גורמים, כמו למשל: מהו שטחה של הגינה? האם מדובר על בית וגינה הקרובים לים? מהם תנאי הטופוגרפיה (נושא העוסק בצורות פני השטח על כל היבטיו השונים) ,מיקום נכון של התאורה, האם יש נוף מסוים שרוצים להסתיר? היכן למקם את מערכות ההשקייה החסכוניות במים?, איפה עדיף למקם את אזורי הישיבה? האם יש רצון או צורך בברביקיו?

 

חשוב להבין שכל האלמנטים שציינו לעיל, מעבר לעובדה שמטרתם היא לייצור גינה מרהיבה ולספק לבעליה את כל הצרכים הנדרשים, חייבים לספק מטרה נוספת ולא פחות חשובה –לוודא שכל אלו יוצרים דבר אחד יחדיו: הרמוניה.

כאמור, אל הליך תכנון הגינה מצטרף גם תהליך של בחירת סגנון העיצוב. כיום ניתן למצוא מגוון של סגנונות עיצוב (אם אינכם בטוחים בנוגע אל כל אחד מהסגנונות הללו וכיצד הם נראים, מומלץ שבסיום קריאת המאמר תבדקו כל אחת מהאפשרויות הללו), כמו למשל: סגנון ים תיכוני, סגנון טוסקני, סגנון כפרי, סגנון עיצובי מודרני - עכשווי, סגנון טרופי, סגנון יפני, סגנון עיצובי אירופאי וכדומה.

בחירת הצמחיה

כיצד למעשה נעשית בחירת הצמחיה? ובכן, הצמחייה חייבת להתאים לכמויות המים של מדינתנו הקטנה, כלומר, הקמה של גינה טרופית פחות תתאים לסגנון החיים הישראלי ולכמויות ההשקייה שסגנון העיצוב הטרופי דורש.
מעבר לכמויות ההשקייה, כמובן שנעשה גם שיקול של סוג הקרקע, כלומר, ישנה צמחייה שלא תוכל להתקיים בקרקע המדברית לעומת מרכז וצפון הארץ וההפך. אל שיקולים הללו נכנס שיקול חשוב נוסף הנוגע אל טעמם האישי של בעלי הגינות לצד התקציב שנקבע בתחילת התהליך (למשל: האם הצמחייה יקרה להם מדי או לא וכולי).

לכל סגנון עיצובי הנבחר יש גם את סגנון הצמחייה המתאים לו.
לדוגמא: אם בעלי הגינות מעוניינים בסגנון עיצובי כפרי הדבר יבוא לידי ביטוי בערוגות רבות של עשבי תיבול, ירקות טריים ועצי פרי.
אם אנו מדברים על עיצוב טרופי הצמחייה (שצורכת מים רבים כפי שהזכרנו קודם לכן) תהיה מאוד צפופה ותכלול, בין היתר, צמחים כמו: במבוק, "ציפור גן עדן", דקלים, בריכות נוי וצמחי מים, צמחים מטפסים ועוד.
אם למשל מדובר על עיצוב ים תיכונית הצמחים הדומיננטיים יהיו עצי אלה, אלת המסטיק, רימון, תאנה, זית, שיח אברהם, שיח מורן, שיח אוג, אגון גמיש לצד צמחי תבלין כמו רוזמרין, זוטה, לבנדר וכן הלאה.

בחירת ריהוט יוקרתי לגינה

כמובן שחלק בלתי נפרד מהגינה, מעבר לצמחייה ולשבילים הנהדרים ההופכים אותם לבעלי מראה עשיר, הוא בחירת הריהוט שיוצב בה. אז נכון, ניתן למצוא כיום מגוון עשיר של רהיטים שניתן להציב בגינה החל מנדנדות, ערסלים, שולחנות, כיסאות ועד למיטות שיזוף אך השאלה שצריכה להישאל היא: האם רהיטים אלו יתאימו למראה הגינה וחשוב מכך – כמה זמן הם יצליחו להחזיק מעמד בתנאי החוץ (תנאים של גשם או שמש קופחת)?

ראשית כל – חשוב מאוד להבין שרהיטים בייצור המוני (אתם אנו יכולים למצוא ברשתות הרהיטים השונות והמוכרות), באופן טבעי בשל חומרי הגלם שמהם הם עשויים, נוטים להחזיק פחות זמן. לעומתם רהיטי יוקרה, במהות שלהם -נעשים מחומרי גלם ברמה גבוהה מאוד.

 

כיצד בוחרים רהיטי יוקרה? ובכן, רהיטים אלו ניתן למצוא בחברות המתמחות בייצור ושיווק רהיטי יוקרה איכותיים, אך חשוב לקחת בחשבון שרהיטים אלו נבנים באופן אישי וספציפי עבור כל לקוח ולקוח ולכן יהיה בלתי אפשרי למצוא את אותו הרהיט פעמיים. הרהיט נבנה על פי צרכיו הספציפיים של הלקוח, על פי אלמנטים של עיצוב ייחודי (כאמור, ניתן לבחור עיצוב התואם את העיצוב הנבחר בגינה, כלומר, רהיטים כפריים לגינות בעיצוב כפרי).

רהיטי יוקרה לגינה ייבחרו על פי חומרי גלם שיתאימו לתנאי מזג האוויר השונים, ריפוד, צורה ספציפית (עגולה, מרובעת, מלבנית וכן הלאה) – הכל על פי בקשותיו של הלקוח כך שיתאים באופן מושלם לגינה שברשותו. כמובן שבחירת ריהוט היוקרה יכול (ואף מומלץ) שייעשה יחד עם בעל המקצוע המעצב את גינתו של הלקוח וזאת על מנת להבטיח שצורת הרהיטים, גודלם, צבעם וכיוצא מכך באמת יתאימו לקונספט העיצובי של הגינה.

ניתן להיכנס אל הקישור המצורף בנוגע לפרטים נוספים על ריהוט גן יוקרתי כתהליך עיצוב גינות

תגיות: עיצוב גינות ריהוט גינה רהיטי גן רהיטי גינה
מאמרים נוספים:
כלי עבודה לגינה
סוגי ריהוט גן
מדריך לבחירת ריהוט גן מראטן
ספסלים לגינה