ריהוט גן איכותי לגינה

קטגוריה: ריהוט גן

תמונת מערכת הישיבה המלווה את המאמר בחסות Ogarden

 

ריהוט גן מוצע לרכישה כיום כאשר הוא עשוי ממבחר רב של חומרים, במגוון אין-סופי של עיצובים, ומשווק במקומות רבים. נכון, לכל אדם קיימים שיקוליו השונים להעדפת ריהוט מסוים על פני האחר, ועם זאת – בכל אחת מן הבחירות, כדאי לשים לב לטיב הריהוט – לאיכותו.

 


איכותו של ריהוט לגינה נמדדת בטיב החומרים שמהם הוא עשוי, ברמת הגימור שלו, בחוזק החיבורים הקיימים בו, וכן – גם ברמת עיצובו. רהיטי גן מסוגים רבים כיום אף עוברים תהליכים של חיסום, של הגנה בפני לחות ורטיבות, ושל ציפוי בחומרים מעכבי חמצון. אף באלה נמדדת איכותו של הריהוט, שכן בהיעדר תהליכי השיפור הללו – עד מהרה מזג האוויר ייתן בו את אותותיו ותיאלצו להחליפו בחדש.

 


בכל כיוון עיצובי שבו תבחרו, זכרו כי ריהוט גן הוא ריהוט שעומד בחוץ במשך כל עונות השנה, וגם אם תשמרו עליו ותכסו אותו לדוגמה, הוא בכל זאת חשוף לפגעי מזג האוויר. על כן, מבין הסוגים הקיימים, כדי לבחור בסוגים העמידים יותר כגון רהיטים מעץ טיק, ריהוט עשוי רטאן, או ריהוט מאלומיניום לגינה. אלה נחשבים לעמידים יותר ולקלים יותר לתחזוקה לאורך זמן. אמנם, הם דורשים טיפול מותאם, אך כאשר עשויים באיכות טובה – הם בהחלט מצדיקים את ההשקעה.

 


מבין רהיטי הגן העשויים מעץ, ריהוט מעץ טיק נחשב לעמיד ביותר; מדובר בעץ שדוחה מזיקים וחרקים, ושמעצם אופיו אינו נוטה לריקבון הנגרם מפטריות, או לזה הנגרם מחשיפה לרטיבות. אמנם, יש לטפל בו כפי שיש לטפל בכל רהיט עשוי עץ, אך הוא עמיד ביותר לאורך זמן.
המומלץ השני שלנו הוא ריהוט לגינה העשוי מרטאן סינטטי, הידוע בשמו "ראסינה"; זהו בעצם חומר פלסטי המעובד בצורה מסוימת (החומר המקורי רגיש מאוד ללחות ולכן אינו מתאים לשימוש בארצנו רבת הלחות), ומאחר שהוא סינטטי – הוא עמיד ביותר ובאופן טבעי אינו רגיש כחומרים אורגניים. יתרון נוסף שלו הוא האפשרות לשילובו עם מגוון רחב של חומרים אחרים ובמבחר עיצובים בעלי סגנונות שונים.

השלישי – בסדר הבאת הדברים ולאו דווקא במיקום ההמלצה – הוא ריהוט עשוי אלומיניום. ריהוט כזה הוא חזק, קל ועמיד ובנוסף – כאשר מדובר בריהוט איכותי מסוג זה, הוא עובר כיום תהליכים של חיסום ושל שילוב עם חומרים מונעי חלודה.

 

ובכן, הנטייה הטבעית של רובנו היא להניח כי דווקא מאחר שריהוט הגן נמצא מחוץ לבית, אין זה באמת משנה האם נשקיע בו או שלא, ומה יהיה טיבו. אלא שלמעשה ההיפך הוא הנכון והבחירה בריהוט גן איכותי לגינה – היא הבחירה הכדאית ביותר, ועל אף מחירו הגבוה יותר בדרך כלל, לאורך זמן הוא יוכיח את עצמו כבחירה כלכלית והמשתלמת ביותר. השקיעו בריהוט טוב ואיכותי, מבלי להתפשר על הנוחות ועל טעמכם האישי. ברבות הימים לא תצטערו על כך, שכן הוא יחזיק מעמד במצבו המקורי אפילו במשך שנים.
 

תגיות: ריהוט גינה רהיטי גן רהיטי גינה
מאמרים נוספים:
על ערסלים ומיטות שיזוף לגינה
איך נבחר ריהוט גן
איך נשמור על ריהוט הגן שלנו
עיצוב גינות חורף