ריהוט גן לקיץ הישראלי

קטגוריה: ריהוט גן

בישראל, ריהוט גן הוא תחום שרלוונטי במשך כל חודשי השנה; האקלים הישראלי מאפשר לנו לשבת בחוץ גם בחורף וגם בקיץ. עם זאת, כולנו יודעים שהקיץ הישראלי חם במיוחד, ועל כן האקלים השורר בו מחייב אותנו להתייחסות מיוחדת לרהיטים שנועדו להיות בחוץ.
ראשית, בין אם אתם רוכשים את ריהוט הגן שלכם בחורף, ובין אם בקיץ – כדאי מאוד לקחת בחשבון את הימים החמים ביותר בשנה, ולהתחשב בכך בעת הבחירה של הריהוט המועדף עליכם. בכלל זה, מראש מומלצים במיוחד רהיטים מברזל או מאלומיניום – שכן הם אינם דורשים טיפול מיוחד למעט תחזוקה שוטפת בכל אחת מהעונות, והם מתאימים לכולן.

עם זאת, ריהוט מפלסטיק איכותי גם הוא יוכל לעמוד במשימה בהצלחה, וקיים כיום מגוון רחב של עיצובים מחומר זה. עץ הוא חומר רגיש יותר, וקיימות אסכולות שונות ביחס אליו בכל הנוגע לריהוט גן. על פי חלק מהן, לא מומלץ להשקיע בריהוט גן מעץ, שכן בשמש הישראלית הקיצונית הוא עלול להיפגם מאוד, גם עם טיפול ושמירה נכונים. אסכולות מתונות יותר תומכות בעץ כחומר לבניית רהיטי גן – שגם מועדף על ישראלים רבים בשל אופיו והאווירה שהוא משרה; חשוב לדעת שאם אנחנו בוחרים בעץ לריהוט הגינה שלנו, עלינו לאחסנו מכוסה בשעות היום, או באזור מוצל לחלוטין, לדאוג לשמנו ולשייפו כראוי, ובאופן גורף – להגן עליו ככל האפשר מספיגת שמש ישירה.

אם בוחרים ברהיטים העשויים מחומרים קלועים, כמו רטאן או דמוי רטאן, כדאי מאוד לוודא כי הם הותאמו לאקלים הישראלי ועברו את הטיפולים המתאימים – בטרם רכשתם אותם. כך, לא תזכו לעגמת נפש כאשר כעבור שבועות מעטים של שימוש הריהוט יתחיל להיפרם ולהתקלף. כלומר – מומלץ מאוד להשקיע בריהוט איכותי מלכתחילה, וגם לוודא שהוא מותאם לקיץ הישראלי ושניתנת לכם אחריות עליו.
בשוק קיימים כיום גם חומרים דמויי עור שהם בעצם בדים, בדומה ל"דמויי העור" שאנו מכירים מן הריהוט של פנים הבית. הללו משולבים בריהוט הן עם נירוסטה והן עם חומרים כעץ או ברזל ואפילו עם פלסטיק איכותי, ומתאימים גם הם לריהוט הגינה. עם זאת, גם אותם יש לשמור הרחק משמש ישירה.

פתרון אידיאלי נוסף לריהוט המותאם לקיץ הוא ריהוט המשלב בין נירוסטה ובין זכוכית. כמובן שמדובר בעיקר על שולחנות, אך אלה מהווים פתרון מושלם הן לקיץ והן לחורף, ואין צורך לאחסנם בצל באופן מיוחד.


שמירה על ריהוט הגן בקיץ
כאמור, נקודת פתיחה טובה תהיה לבחור מראש בחומרים המותאמים במיוחד לקיץ הישראלי. מעבר לזה, כדאי לכסות את הריהוט במידת האפשר, ובכל עת שלא משתמשים בו – הן בשעות היום להגנה מהשמש הישירה, והן בשעות הלילה להגנה מלחות ומרטיבות. הבדלי הטמפרטורה והמעברים בין היום והלילה גם הם עלולים להזיק לחומר לאורך זמן, ועל כן מומלץ להקפיד על ההנחיות הללו. עצה נוספת היא להעמיד את הריהוט באופן קבוע במקום שיש בו צל, לדאוג להסיר ממנו אבק באופן קבוע, לשטוף אותו במידת הניתן ולכבס את הבדים במידה ומדובר בריפוד.
 

תגיות: ריהוט גינה רהיטי גן רהיטי גינה
מאמרים נוספים:
כלי עבודה לגינה
עיצוב גינות בשילוב רהיטי יוקרה איכותיים
סוגי ריהוט גן
מדריך לבחירת ריהוט גן מראטן