ריהוט גן שמתאים לחורף

קטגוריה: ריהוט גן

התמונה המלווה את המאמר בחסות Ogarden

 

עוד מעט יתחיל החורף, ועמו גם הגשמים, הקור, וכל השאר. מה עושים עם ריהוט הגן בזמן הזה? איזה ריהוט גן מתאים מלכתחילה גם לחורף? ומהן האפשרויות הקיימות כיום בשוק? כל אלה וטיפים נוספים, במאמר הנוכחי;


ראשית, אפשר לתכנן גינה המותאמת גם לזמן החורף, ולחשוב על כך בעת בחירת הריהוט. כיום קיים ריהוט גינה העשוי ממגוון רחב מאוד של חומרי גלם ולכן אפשר בקלות להתאים את בחירתכם מראש גם לעונה הגשומה.


החומרים העמידים ביותר בפני מים הם כמובן בטון, אבן, וסלעים מסוגים שונים; כיום ניתן לרכוש מגוון של ספסלים, של שולחנות ושל כסאות העשויים מהם, ואף להזמינם בעיצובים אישיים כיד הדמיון הטובה עליכם. חסרונם הוא כי הם בדרך כלל יקרים יותר ביחס לכל שאר הסוגים, אך מאידך, הם עמידים ביותר וניתנים לשימוש בכל עונות השנה. חסרון נוסף הוא שהם נחשבים לנוחים פחות ביחס לסוגי החומרים האחרים, אם כי אפשר בהחלט להניח עליהם כריות מרופדות.


הבא בתור מבחינת עמידות בחורף הוא האלומיניום, שהרכבו חזק, ובדרך כלל אף מוסיפים לו בתהליך הייצור חומרים נוספים לשיפור עמידותו בפני חלודה, ריקבון, וכדומה. חומר נוסף המתאים לחורף הוא הרטאן הסינטטי שהוא בעצם חומר פלסטי לכל דבר. אפשרות נוספת לחומר שלאחרונה אף התפתח מאוד מבחינת עיצובים, היא מתכת מגולוונת, שמופיעה במגוון עיצובים וצבעים. אחרון חביב הוא הפלסטיק הידוע; במקרה של החומר הזה, ככל שתרכשו מוצר איכותי יותר, עמידותו תהיה גבוהה יותר, והוא יחזיק מעמד לאורך זמן מבלי לאבד מגמישותו ומצבעו המקורי.  


ומה באשר לריפודים ולכריות המשולבים בריהוט הגינה? ובכן, אם אתם עומדים כעת בפני רכישה ומחפשים ריפודים בעלי עמידות בפני מזג האוויר, כדאי להתמקד בבדים המיועדים לכך, ובעיקר בבדים המוגדרים כרחיצים – כמו בדים בעלי ציפוי טפלון למשל, או כאלה בעלי ציפוי פלסטי העוברים תהליך של היפרגנציה. בכל מקרה, חשוב לציין כי העמידות בפני גשם איננה מוחלטת במרבית המקרים, גם בשימוש בבדים אלה.


מאחר שלצערנו, החורף בארצנו אינו מאוד גשום בדרך כלל ואף כולל ימי שמש רבים – ניתן לחשוב על פתרון נוסף לריהוט החורף, והוא הגנה באמצעות בדים לכיסוי. מובן שאפשר פשוט לאחסן את ריהוט הגינה בעת החורף, אך השימוש בכיסויים מותאמים ומגנים מפני מים מאפשר לכם בכל זאת להשאיר את הריהוט בהישג יד, ופשוט להסיר ממנו את הכיסוי בעת הצורך. כיסויים ייעודיים כאלה מוצעים כיום במגוון רחב של גדלים ושל צורות, בהתאמה לרהיטים השונים. מבין החומרים שניתן למצוא בתחום זה קיימים כיסויי פלסטיק, כיסויים עשויים PVC, כאלה העשויים ניילון, ברזנט, ובדים עמידים נוספים שחלקם אף פותחו לצורך כך.


וטיפ לסיום – הידעתם שהחורף היא העונה הטובה ביותר לרכישת ריהוט גן? במרבית המקומות המחירים יורדים לקראת החורף, ועל כן – זו העת המוצלחת ביותר לרכוש את ריהוט הגן הנבחר על ידכם. וכמובן, במקרה שכך תעשו – אין חשש שתשכחו שעל הריהוט להיות מותאם גם לשימוש בעונה הגשומה...
 

תגיות: ריהוט גינה רהיטי גן רהיטי גינה
מאמרים נוספים:
מסיבת קזינו מגניבה בגינה לכבוד השנה החדשה
אודות ריהוט גן מעץ
הרכבת עצי פרי לגינה
תאורת גן סולארית